ŠPECIÁLNE PLATNE Lexan™ (SL2030, CTG, SG305)

Postupný výskum a vývoj zloženia polykarbonátu Lexan™ a povrchových úprav rozširuje oblasť použitia platní Lexan™ v rôznych odvetviach, ako sú napr. reklama, zdravotníctvo, ochrana zraku a iné.

Pozn: Všetky nižšie uvedené typy špeciálnych platní Lexan™ sú iba na individuálnu výrobnú objednávku.

Lexan™ SG 305 ŠPECIÁLNA PLATŇA

Typ s jemne matovaným vonkajším povrchom, ktorý rozptyľuje svetlo a znižuje odraz. Zabraňuje lesku a zabezpečuje dobrú čitateľnosť kresby. Tento antireflexný povrch je žiadaný najmä v reklamnom priemysle.
Hrúbka: 2 / 3 / 4 / 5 / 6 a 8 mm.

Lexan™ SG 305 OB ŠPECIÁLNA PLATŇA

Táto platňa v opálovom (mliečnom) zafarbení s vysokou difúziou spĺňa náročné požiadavky v reklame, kde sa používa na podsvietenie LED technológie. Má dostatočnú priepustnosť svetla a požadovaný rozptyl na to, aby osvetlená plocha bola homogénna – jednotlivé LED „body“ nie sú rozoznateľné. Povrch z jednej strany je matný – antireflexný.
Hrúbka: 2 / 3 / 4 / 5 / 6 a 8 mm.

Lexan™ SL 2030 ŠPECIÁLNA PLATŇA

Typ opticky čistej platne s UV stabilizáciou, určená na rôzne kryty, štíty, pomôcky slúžiace k ochrane zraku a tváre. Napr. výmenné ochranné clony na prístrojoch, zváračských kuklách, športových okuliaroch a pod.
Hrúbka: 0.75 / 1 / 1.5 / 2 a 3 mm.

Lexan™ CTGXT ŠPECIÁLNA PLATŇA

Je platňa s obojstranne tvrdeným povrchom so zvýšenou odolnosťou proti poškodeniu oterom alebo proti rôznym chemikáliám. Používa sa na ochranné pomôcky zraku, priezory prileb, masiek a iných ochranných štítov.
Hrúbka: 0.75 / 1 / 1.5 / 2 / 2,5 mm.

Lexan™ CTGXT AF (ANTIFOG) ŠPECIÁLNA PLATŇA

Špeciálny typ s jednostranne tvrdeným povrchom so zvýšenou odolnosťou proti poškodeniu oterom a so zvýšenou odolnosťou voči rôznym chemikáliám. Druhá, vnútorná strana platne má špeciálnu úpravu proti zahmlievaniu. Tento typ platne je vhodný na uzavreté okuliare, štíty prilieb a rôzne priezory na ochranných pomôckach.
Hrúbka: 0.75 / 1 / 1.5 / 2 / 3 / 4 a 5 mm.